Banyo Tadilatı

10.12.2019
Banyo Tadilatı

Banyo, ev içeresindeki herhangi bir odadan belki de daha fazlasıdır. Hatta bazen yatak odanızın bir parçasıdır. Her ailenin bütçesine uygun fiyat aralıklar ile mümkün olduğunca işlevsel ve konforlu ferah bir banyoya sahip olabilirsiniz.

İşten eve yorgun geldiğimizde dinlenmek ve zihnimizi deşarj etmek için kendimizi hemen banyoya atarız. Banyo, Sağlıklı alanın olması, kullanış ve estetik yönünden görüntünün iyi olması büyük bir hassasiyetin olması gerekmektedir. Banyonuza için tadilat yaptırmadan önce birkaç önemli hususa dikkat edilmesi gerekmektedir.

Banyo tadilatınız için de ilk olarak çalışacağınız ekip ile iyi plan yapmalı ve banyonuz içinde ideal olan projeyi oluşturmanız gerekmektedir. Planınızı ve projenizi hazırlayıp daha sonrasında kullanacağınız malzemeleri belirleyip tadilat işleminize başlamanız mümkün.

Banyo Tadilatı Nasıl Yapılır

Banyonuzda tercih edebileceğinizdekoratif eşyalara duvar rengine ve ıslak zemini belirleyebilmek için banyonuzun ne kadar ışığı içeriye aldığına, dikkat etmelisiniz. Islak zemin alternatifleri içinde yer alan; Fayanslar, mozaik kaplamalar, doğal taş kaplamalar, laminat parke ve işlenen ahşap sizlere çeşitlilik konusunda yardımcı olacaktır. Banyo zemin seçiminden sonra duvar kaplaması içinde ideal ürün seçmeniz gerekir. Bu seçeneklerinin arasındaysa gerçek ahşan kaplama, ahşap görünümü olan kaplama, taş kaplama ve doğal modern duvar kaplamaları da yer almaktadır.

Eğer banyo duvarınızı boyayacaksanız boyamadan önce o duvarın temiz olduğundan emin olmanız gerekiyor. Duvar kaplama kâğıt yapacaksanız seçeceğin birinci kalite de ürün olmalı, silinebilir olması, kalın gramajlı olması ve vinil olmasına dikkat etmelisiniz.. Banyo zemin ve duvar kaplama işlemini yaptırmadan önce su ve elektrik tesisatının yenilenip düzenlenmesi gerektiğini bilmelisiniz.

Banyolar yüksek nemli bir alan olmasından dolayı, tavan seçiminde dikkat etmelisiniz. Neme dayanıklı olan yapı tercih edip, uzun ömürlü olmasını ve doğrudan temasa da dayanıklı olması en iyi tercih olacaktır

Genel olarak yeni bir eve taşındığınızda veya yeni bir ev satın aldığınızda banyo dekorasyonu istediğiniz gibi olmayabilir. Bu durumda evinizin banyosunu yenilemek, banyo tadilatı yapmak durumunda kalırsınız. Banyo dekorasyonu, banyo tadilatı; tesisatlar, banyo mobilyaları, duşa kabini, küveti zemin döşemeleri ve duvar kaplamaları, gibi etkenlerin bir araya gelmesi ile yapılır. Banyo tadilatı ne kadara mal olur sorusuna cevap verebilmek için banyo içinde uygulayacağınız dekorasyon fikrini de belirlemeniz gereklidir. Vintage bir banyo dekorasyonu veya modern bir banyo dekorasyonu yapacaksanız fiyatlar seçeceğiniz banyo fayansı ve banyo mobilyalarına göre değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle banyo yenileme işlemine başlamadan önce planlarınızı yapmış olmanız ve planlarınız dâhilinde banyo tadilatı kaça mal olur, banyo tadilatı kaç gün sürer sorularına cevap vermiş olmanız gerekir. 

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? 
Bizimle temasa geçin!

Evler 

Oturma Odası,Mutfak,  Yatak Odası,Çalışma Odası, Banyo, Yemek Odası, banyo tadilat hesaplama, banyo tadilatı işçilik fiyatları,mutfak tadilatı, mutfak tadilatı,banyo tadilatı nasıl yapılırbanyo tadilatı kaç gün sürer, banyo tadilat örnekleri, banyo yenileme fikirleri, ucuz banyo yenilemeTümü